Öğrencilere kar tatili müjdesi; İstanbul dahil 12 büyükşehirde okullar kapanacak

Bu yıl pek çok öğrenci hem kara, hem de kar tatiline hasret kaldı. Neyse ki bu hasret bitiyor.

Aslında Şubat ayında kar yağma ihtimalinin hayli yüksek olduğu dönemler vardı. Fakat her seferinde bu soğuk hava dalgaları İstanbul’u es geçmişti.

Şimdi ise tam olarak İstanbul’un üzerinden geçecek bir soğuk hava dalgası geliyor. Hem de öyle böyle bir soğuk hava dalgası değil. Direkt olarak okulların tatil edilmesine yetecek kadar yağış bırakacak bir soğuk hava dalgası.

Zaten Mart ayı görece soğuk geçiyor. Özellikle son birkaç gündür yağmurlu ve soğuk hava adeta gelen kar yağışının habercisi oldu.

Nitekim uzmanlar İstanbul’un yoğun bir yağış alacağını doğruladı.

Meteoroloji uzmanları, eğer hesaplanan değerlerden bir değişiklik olmazsa, yani soğuk hava dalgası İstanbul’un üzerinden Karadeniz’e kaymazsa yoğun bir yağışın geldiğini müjdeledi.

Bu yağış Mart ayının son haftasında ülkemize girmiş olacak. Balkanlardan gelecek olan bu soğuk hava dalgası Marmara bölgesinin genelinde etkili olacak.

İstanbul dahil Marmara bölgesi ve çevresindeki 12 büyükşehri etkilemesi beklenen soğuk havanın, büyük oranda kar yağışını da beraberinde getirmesi bekleniyor.

Dip not olarak hatırlatalım. 1 – 2 haftalık tahminler uzun soluklu olduğu için bu tahminlerde sapma payı daha fazla oluyor. Bizler yine de sizleri son durumdan haberdar edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x