Hakan Çalhanoğlu: 2008 ruhuyla kazandık

Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2024) F Grubu’nda yer alan Türkiye, turnuvadaki ilk maçında Gürcistan ile karşı karşıya geldi. Milliler, sahadan 3-1’lik galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmanın ardından Hakan Çalhanoğlu, basına önemli açıklamalarda bulundu:

“Son ana kadar inandık”

İstediklerimizi sahada uyguladık aslında, ilk 30 dakika rakibe basmak, zor durumda bırakmak istedik. Başardık da. İkinci golde ofsayt olmasa belki maç daha rahat giderdi. 1-1’den sonra biraz geri çekildik, iyi olmadı. Daha çok koştuk, daha çok yorulmaya başladık. Geriye çekildik ama önemli olan oyundan kopmamaktı.

İkinci yarı konsantrasyonumuz hiç bozulmadı. Hep oyunun içindeydik. Rakip şans buldu zaman zaman. Samet çok iyi bir kurtarış yaptı. Son ana kadar inandık. 3-1 galibiyet, ilk maç istediğimiz gibi oldu. Çok mutluyuz.

“2008 ruhu bizim için çok önemli”

Mert ve Arda adına çok mutluyum. Çok önemli goller. Önemli olan golü atan değil takımdır. Bugün herkes çok iyi mücadele etti. 2008 ruhu bizim için çok önemli. Sahada yansıtmaya çalışıyoruz. tek hedefimiz bu. bugün eminim ki gördünüz, takım çok istekliydi, çok çalıştı. 3 haftadır sıkı çalışıyoruz. Her şey güzel oldu. Ara ara hatalar oldu tabii, ama diğer maçta analiz edip daha da iyi yapacağız. her zaman sakiniz. Tüm kulüplere saygım sonsuzdur. Bugün herkes milli takım formasıyla geldi. Bu beni çok mutlu etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x