Böyle Coşku Görülmedi! Amedspor Kupayı Kaldırdı: Stadyum Yerinden Oynadı

Türkiye Futbol Federasyonu (TTF) 2. Ligi’nde şampiyon olan ve 1. Lig’e yükselen Amedspor, Tahir Elçi Stadyumu’nda kupa töreni düzenledi. Kutlamalar için stadyuma dev bir platform kurulurken, birçok noktaya “Şampiyon Amedspor” yazılaması yapıldı.

“AMED DİYE BİR YER YOK” İFADESİNE TEPKİ

Kupa töreni sanatçı Kadir Çat’ın konseri ile başladı. Sahneye çıkan Kadir Çat, “Söylenecek çok söz var ama bir şey söylemeden edemeyeceğim” diyerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 9 Mart 2023’te “Amedspor yoktur”, “Bize göre Amed diye bir yer yoktur” sözlerini hatırlattı. Bu sırada türübünlerden Bahçeli’nin ifadelerine tepki yükseldi. Tepkiler üzerine Çat, “Söyleyecek söz yok. Taraftarlar son sözü söyledi” dedi. Ardından Jahrmar ve Helim Ömeri sahne aldı. Ömeri’nin kemençesi ile on binler yağışa aldırmadan eğlendi.

FUTBOLCULAR DOYASIYA EĞLENDİ

Amedspor oyuncuları da teknik heyetle birlikte sahne girişinde halay çekti. Coşkulu anlar yaşandığı kupa töreni, Azad Bedran’ın sahne almasıyla devam etti. Amedsporun sadece bir takım olmadığını söyleyen Bedran, Amedspor için seslendirdiği marşı okudu. Bu sırada onbinler marşa eşlik etti. Daha sonra DjRamazan sahne aldı.

ELALDI: EKREM İMAMOĞLU VE ÖZGÜR ÖZEL’E TEŞEKKÜR ETTİ

Ardından kulüp başkanı Aziz Elaldı “Keke Aziz” şarkısıyla sahneye alındı. Elaldı, “Bu halka söz verdik, onu yerine getirmek için geceyi gündüzümüze kattık. Bu yaptığımız halkımız için daha hiçbir şey. Bu görevde kaldığımız sürece daha iyisini yapacağız” dedi. Bu yolda zorlukları bildiklerini ifade eden Elaldı, “Bizim yanımızda duran sivil toplum örgütlerine, sayın vekillerimize, belediye başkanlarımıza, Sezgin Tanrıkulu’na, Mehmet Kaya’ya, bizden desteğini esirgemeyen Ekrem İmamoğlu’na, Genel Başkanımız Tuncer Bakırhan’a, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve diğer vekillere teşekkür ediyorum. Bizi kalbiyle destekleyen, sürekli yanımızda bulunan ve tebrik mesajı çeken Selo (Selahattin Demirtaş) başkana teşekkür ederiz. Baran Durmaz, Nesih Aktepe’ye teşekkürler. Yolumuz uzun, herkese kolay gelsin. Serkeftin” dedi. Elaldı’nın konuşmasının ardından Amedsporlu futbolcular tek tek sahneye davet edildi. Sahneye davet edilen futbolcular ve teknik ekibe madalyalar TFF yetkilisi Volkan Can tarafından takıldı. Ardından kupa sahaya getirildi.

ALKIŞ SESLERİ SUSMADI

Kupayı havai fişek şovu altında alan futbolcu ve yöneticiler dakikalarca alkışlandı. Ardından futbolcular taraftarların tribününün önüne giderek kupayı taraftar desteğiyle birlikte kaldırdı.

Kupa ile stad turunun ardından sanatçı İlkay Akkaya, Bajar, Pervin Chakar, Xero Abbbas sahne aldı. Program, sanatçıların seslendirdiği şarkıların ardından son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x